Ραδιοφωνική Συνέντευξη στο Ράδιο Σταγών FM 87,6.
Φιλοξενούμενη στο Ράδιο Σταγών FM 87,6 μου δόθηκε η ευκαιρία να τοποθετηθώ αναφορικά με μια σειρά θεμάτων όπως:
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t92/2/16/1f539.png)
Για τις Σιδηροδρομικές διασυνδέσεις και τα δρομολόγια. ”Να βγει ο Νομός Τρικάλων από την Σιδηροδρομική απομόνωση. Να συνδέεται με τα δυο λιμάνια της Βορείου Ελλάδας, αλλά και να φτάνει έως Σιάτιστα. Στόχος μέχρι το 2030 να συνδεθεί η Καλαμπάκα με την Ηγουμενίτσα.”
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t92/2/16/1f539.png)
Για την τουρκική προκλητικότητα, ειδικά των τελευταίων ημερών.
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t92/2/16/1f539.png)
Για τον Ρωσοουκρανικό πόλεμο και τις γεωπολιτικές του μεταβολές.
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t92/2/16/1f539.png)
Για την διακυβέρνηση της Νέας Δημοκρατίας και το κυβερνητικό της έργο, όπως επίσης και για τις επάλληλες κρίσεις που αντιμετώπισε και εξακολουθεί να αντιμετωπίζει.
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t92/2/16/1f539.png)
Για το ζήτημα των ανατιμήσεων.
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t92/2/16/1f539.png)
Για το ενδεχόμενο πρόωρων εκλογών.
📻 Ακούστε ολόκληρο το απόσπασμα
![⬇️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta1/2/16/2b07.png)